V prosinci 2008 jsme založili Oblastní Skupinu Agility (OSA) s názvem AGI Forte Praha. [ Stanovy klubu]

Jak název napovídá, jsme z Prahy a okolí. Na začátku jsme tvořili čtyřčlennou (resp. čtyřpejskovou) skupinu, nyní je nás o dost víc.

Spojila nás společná záliba a to kynologický sport agility. Základy agility jsme (zakládající členové) pochytili na jednom místě - v psí škole Ambra. Bylo by nevděčné ji nezmínit. Tam jsme se také poznali, stejně tak naši první cvičitelku Evu Šoršovou. Je paradoxem, že lidi, které máme tak rádi, víme o nich téměř vše a baví nás už jen fakt být spolu a mít společné téma, jsme ještě před několika lety neznali.

Z Ambry jsme ale z osobních důvodů museli odejít a našli (pronajali) jsme si vlastní pozemek na Praze 6 v Arabské, na školním dvoře. I když nám toto místo dva roky skvěle sloužilo, začalo nám být malé. Potřebovali jsme prostě pořádný cvičák. Nakonec jsme čirou náhodou zjistili, že po povodních v roce 2002 se konečně znovu otevírá cvičák ZKO Stromovka. Po vzájemné dohodě nás vzali pod svá křídla. Takže do dnešního dne trénujeme v ZKO Stromovka a jsme tam opravdu velice spokojení. :) Více najdete v sekci ,,Kde nás najdete".

Než jsme z Ambry odešli, seznámili jsme se ještě se třema skvělýma lidma a psíkama. S Kamilou a koliákem Salíkem, jejím tatínkem Láďou s Čikem a s Míšou a foxteriérem Alfíkem. Ti se k nám přidali a to je šťastný konec, vlastně začátek AGI Forte.

Postupně poznáváme nové a nové lidi rodu homokynologicus a momentálně máme něco kolem dvaceti členů! Vítáme každého nového nadšence, kerý se nebojí nás-bláznů kynologů ale hlavně agiliťáků.