Psovod: Iveta Ouředníčková
Členem od: r. 2017
Kontakt: ivou@ikem.cz

VP: 0770/16 – Bady
Plemeno: Border Kolie
Dat.narození: 1.1.2014
Kategorie: LA1

Kdy jsme začali s agility?
říjen 2014
První start na závodech:
5.11.2016 - Královice u Slaného

 

,,Takže, všichni, kdo mě ještě neznáte, tak se jmenuji Bady a jsem velký blázen do agi a no samozřejmě taky do balonků, dá se říci jako všechny borderky.
Na svět jsem přišel za třesku dělobuchů a rachejtlí, v prvních minutách Nového roku, ale peněžní dárek, jaký dostanou všechna lidská mimina, mě minul. To mně, ale nevadí, neboť na Valentýna jsem dostal svoji paničku a to je k nezaplacení. Když se prvně objevila, tak jsem si to k ní hned začal štrádovat a ona mě okamžitě vzala do náručí a už mě z ní nepustila. Sice mně v první chvíli bylo smutno, že jsem musel opustit svoje sourozence (jednoho bráchu a čtyři ségry), ale zase mám pěkný pelíšek v domečku se zahradou, na té mám mini slalom a kolem sebe všímavé a hravé dvounožce, se kterými skotačím a procházkuju se.
Než mě byl jeden rok, tak panička usoudila, že bych se měl taky začít něco učit, aby mě nezakrněly mozkové buňky a byl ze mě pořádný pes. Tak jsme začali chodit na cvičák, to mě ale vůbec nebavilo, pořád jsme pochodovali a pochodovali, až jsem tam nechtěl chodit, no hrozná nuda. Tak panička začala hledat něco jiného, takže se mnou začala chodit na agi, to už bylo jiné kafe a co teprve, když mě vzala loni na agi tábor, no bezva a tak se z otráveného borderáka stal veselý a natěšený pes. No a pak jsme tunelovali, skákali a slalomovali a co bylo žúžo, při táborovém závodě se mě tak zalíbila překážková čísílka, až jsem je začal aportovat, v domnění, že se mi budou házet jako talíře. Teď již vím, že podle nich běháme na tréninku a závodech. Taky už jsem na pár závodech byl, ale řeknu vám, kdo to má v klidu vydržet ležet, než dostane povel, když už ta první překážka láká ke skoku, no snad to jednou vyjde a odolám pokušení."

 

<zpět