Akce 2017<<< >>>Akce 2015

 

28.12.2016: Vánoční zkoušky DAB

Mezi svátky vyrazila poměrně početná skupinka Forťáků do Berouna na trojzkoušky. První startovaly dvojky, pak trojky a nakonec jedničky. Ve dvojkách běhala Blanka s Terry a s Tinou ve trojkách, kde se zúčastnily také Kačka s Issis a Eva s Ery. Do jedniček jsme se přihlásili já s Xavierem a Iveta s Baďourem. Pro nás to byla první zkušenost v hale a na umělé trávě. Moc velké výsledky jsem neočekávala, neboť od posledních závodů na Hradištku jsme neměli žádný trénink a tak podle toho to také vypadalo. Hned v prvním běhu jsem vypustila raketu, nad kterou jsem okamžitě ztratila kontrolu, výsledkem byl DIS. Oba další běhy vypadaly velmi podobně, takže výsledkově nic moc. No co, nevadí, alespoň jsme se mezi svátky protáhli a nelenošili na gauči při sledování pohádek. :)

Trojzkoušky v Berouně jsme zase obsadily v dost silném složení : Blanka + 2T na zkoušky A2 a A3, klan Šoršo – Ošmerovský v A3 a Petra H. s Ivetou O. v A1. Pro můj tým to začalo blouděním podle rozmaru mojí navigace jsme - skončily někde v hlubokém lese nad Berounkou. Spravilo se to snadno - crossroad lesní cestou zpátky na hlavní, telefonický dotaz na pořadatele a ukázalo se, že jsem cca 100 m od podjezdu pod tratí, který jsem předtím přehlédla. Není nad navigaci! Hala krásná, počasí hnusné a odvezla jsem si parádní nachlazení. Výsledky rozporuplné – Terka výtečně – 2x 3. místo a jeden disc., Tina zase diskotéka – doběhla jen jednou 9. z 11, ale nestěžuju si na ní, ona je v tom nevinně, běhá moc hezky a kazič jsem já. Kačaba 2x disc, jedno 4. místo, Eva jeden disc, a dále 9. a 12. z 20 závodníků. Jak běhaly holky v A1 už jsem nečekala – byla jsem od rána celá zmrzlá.

Napsala: Petra, Blanka

11.12.2016: Mikulášské dvojzkoušky

Do Hradištka u Sadské se na trojky sjela docela početná skupinka Forťáků. Parkury Petra Rybáře byly samá otočka na čelo. Technicky bych je zařadila k těm lehčím a hlavním nepřítelem byly skočky na maximální výšce. Erynku to stálo spoustu popadaných tyček. Katka s Issis vezli domů dva nešťastné disky a Blance s Týnkou se tentokrát taky vůbec nedařilo. Bodoval jen Alfík. Jedna čistá zkouška a dvakrát první místo.

Na Mikulášských dvouzkouškách  se tentokrát  opět sešly týmy maliňaček v Šoršo-ošmerovském týmu a Jackraslice Blanky, doplněné tentokrát Míšou s Dorkou. A diskotéka byla zase  jako v Terezíně, kde jsme se sešly nedávno.  Tanečků v rytmu 2x disk se zcela shodně opět zúčastnily:  Blanka s Tinou a  Kačaba s Issis. Čest  AGI Forte hájily jen Ery a Terka – každá doběhla aspoň jednu zkoušku – Ery 11., Terka 4. místo čistě (kromě času). A zcela je všechny válcovala Míša s Dorkou – 2 vítězství!   Parkůry byly moc hezké (rozhodčí Rybář) , řekla bych že středně těžké v trojkách, ve dvojkách podle mě těžší. Za Tinu je mi hrozně líto druhé zkoušky, kterou zaběhla móóóc  pěkně a rychle, ale v jednom momentu si  bez mého povšimnutí zkrátila trať o jednu překážku a já v cíli koukala jak puk, cože se to vlastně stalo? Vítězný pocit se rázem změnil v čiré zoufalství, když mi to kamarádi objasniliL. Béééééééééé. :'( Ale vylepšila to radost z pěkného běhu a ani jednou neskočenou zónou.

V neděli ráno jsem na Hráďo vyrážela s pocitem, že jedu domů. Areál se stále mění, a přesto je pořád stejný – stáje, hala, povrch, všechno tak známé. Jen můj parťák se změnil, už nečeká ve stáji, až přijedu, ale jede se mnou v autě. Při registraci mi najednou dochází, že hala vypadá větší než jindy a při prohlídce parkúru se ta myšlenka znova vrací – poprvé se tady přes překážky nevznesu, ale budu je obíhat. V tom to je, ty překážky jsou mnohem menší, proto ta hala vypadá najednou tak obrovská.
Začíná se startovat, první v LA1 běží Iveta s Badym a je z toho 1. místo za jednu chybu. Poslední se na start stavím já a Xavier. Rovinka s pěti překážkami a pak hned zpátky přes lávku do tunelu prý zvládáme za 11 sekund a DIS. Druhou zkoušku jsme si to s Ivetou prohodily, Bady měl DIS a Xavier 1. místo čistým během (máme tedy splněno pro přestup do LA2). V LA3 startovala Káča s Issis bohužel s 2x DIS. Eva s Ery v prvním běhu skončily na 11. místě za 3 chyby a 2 odmítnutí, v druhém DIS. V SA3 startovala Blanka s Tinou, 2x DIS, ale velká škoda byla ve druhém běhu, kdy Tina za Blančinými zády vynechala jednu překážku, protože jinak by to bylo krásné a čisté. V SA2 pak Blanka ještě běžela s Terrynkou. První běh měly DIS, druhý doběhly čistě, ale trestné body za čas naskočily.  

Video: Tina

Napsaly: Míša, Blanka, Petra

9.12.2016: Řitka - zkoušky

Zkoušky v Řitce (Eva, Kačaba, Blanka) byly tentokrát dramatické díky Evě – zasekla se někde na cestě a v době začátku trojkových zkoušek volala, že se nachází na Letné. :D Ale všichni a Grygarovi obzvlášť jí mají rádi a tak jsme počkali, průběžně jsme byli informováni Kačabou, kde zrovna máma je. Takže první prohlídku  zcela vynervovaná Eva proběhla asi 2x a vydala se na trať. Ery jí to usnadnila - vyběhla dřív a tak si to pak obě daly jen tak jako trénink.  Pak tam byly ještě nějaké disky maliňaček, ale výsledky si nepamatuju, protože u Grygarů se na takové formality jako vyvěšování výsledků nehraje. Ale přesto tam ráda jezdím – bezvadně to „odsejpá“ (tentokrát to byla výjimka) a parkůry se mi vždycky moc líbí.  Mně se s raslicemi docela dařilo – Terka 1. a  3. místo čistě + trestné za čas (myslím, že ze 7 psů) a Tina jednou disk. a jednou 2. – sice jen ze 4, ale hodně těžký parkůr doběhly jen dva týmy a diskla se i Jitka Klozová (pro neznalé špička mezi smolíky). A Tinka taky čistě! Bohužel ale s penalizací 0,7 s, takže zase nic. Ale přesto za mě dobrý!

Napsala: Blanka

3.12.2016: Zimní pohár 2 - 4.ročník

Druhé kolo začali ráno largové. Tento závod byl pro Ready poslední před kastrací a krásně jsme si ho osladily. Hned v prvním běhu jsme vyšvihly čistý a velice rychlý běh, který nám vynesl 2.místo a naprosto luxusní malinový cheesecake. Bree taky neudělala ostudu a ve třetím jumpingu dokonce rychlostně dala i Ready.. :-P Bandaska s Foxi měla pár erorů, ale její pozornost je teď hlavně na její novou naději a ta zvládla celý den perfektně jako roztleskávačka. :)

Odpoledne na kategorii S/M zamířila jen Míša s Dorkou. Do Všetic už tradičně nejezdíme pro ceny, ale jako křoví těm lepším a rychlejším. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Na to, že jsme už několik týdnů absolutně bez tréninku, běhala Dorka celkem slušně. Na tratích Tomáše Glabazni byla dobíhavost spíše mizerná. My jsme dokončily všechny tři běhy, bohužel se pokaždé vloudila nějaká chybička.

Videa: Foxi, Bree, Ready

Napsaly: Jana, Míša

26.-27.11.2016: Jahodová bowle

Na Kladno se po schůzi vydaly Bandaska s Foxi a Jana s Ready. Ready, jakožto závodní junior byla trochu vybzíkaná z prostředí haly, kde se hodně kumuluje hluk, ale nakonec to dala hned čistým, i když improvizačním, jumpingem. Menší nedorozumění, které neposkvrnilo čistotu běhu, dalo ale nějaké dvě vteřinky a tak to stačilo na 15.místo. Každopádně to znamenalo kvalifikaci do finále. Z tohoto běhu se kvalifikovala i paní Focková. Následovalo několik diskvalifikací a to až do neděle, kde to Ready rozsekla úplně posledním během - zkouškou LA2, kde spadl jeden element na dálce, jinak čisté, čas absolutně nepřekonatelný a 2.místo k tomu. Prvnímu na nás chybělo 8 vteřin.... O.o

Videa: Foxi, Ready

Napsala: Jana

26.11.2016: Ratenické dvojzkoušky

Nový bodovací rok zahájili Forťáci hned následující den po členské schůzi. Já jsem se vydala s Alfíkem na trojky do Ratenic. Lovíme teď zkoušky. Psík se hodně snažil, bohužel psovod už poněkolikáté selhal a tak z toho byl disk a jedno 4. místo s odmítnutím. Parkury Petra Dostála se mi moc líbily, i když bylo celkem obtížné udržet Alfa v trati, na koberci měl trošku větší setrvačnost.

Do Ratenic na závody jsem se těšila, protože jsme dlouho nezávodily. Nebyla jsem až tak nervózní, ale startu jsem se obávala. To se také potvrdilo a Líla na startu vůbec nevydržela. Vyběhla si sama a bohužel to pokazilo celý běh. V prvním běhu hned odmítnutí a zóna na lávce a druhý běh hned po startu disk. Jinak perfektní běh. :) Závody bezvadně odsejpaly a klobáska z grilu byla luxusní. :)

Video: Alfík

Napsaly: Míša, Petra

7.11.2016: Terezínský zimní pohár 2 - 3.ročník

Na 2. kole Terezínského poháru se tentokrát sešlo dost Forťáků a tak se rozhodli uspořádat si tam diskotéku. :D Tanečků v rytmu 2x disk se zůčastnili: Blanka s Tinou, Kačaba s Issis, Stefan se Sonym. Tančit ve stejném rytmu se moc  nechtělo Evě – a tak dala jen jeden disk. A vůbec se toho nechtěla zúčastnit Blanka s Terkou – doběhly oba běhy a ze 17 týmů, skončily v součtech na bedně na 3. místě – nikdo jiný oba nedoběhl.  Terka je prostě spolehlivá stálice. Všechny běhy v obou kategoriích II. a  III.  byly hodně těžké s mnoha nastraženými pastičkami (rozhodčí  Dostál) a podle toho pak vypadaly i výsledky – rozhodčí zvítězil nad závodníky na celé čáře. Na Terinku (a trochu i na sebe :) ) jsem pyšná , že jsme  to Waterloo zvládly!

Napsala: Blanka

5.11.2016: MR Seniorů

Za Forťácké seniorky se zúčastnily Eva a Blanka. Pro mě tentokrát žádná sláva jako loni (2. m ísto v součtech), ale přesto celková spokojenost. Byly to moc hezké závody ve výborné atmosféře a v krásné hale. Senoři běhali jako o život, úroveň parkůrů i závodníků byla vysoká (stavěli a rozhodovali rozhodčí Grygar a Glabazňa). Moje holky sice doběhly úplně všechny běhy, ale tentokrát vyrobily víc chybiček, než je u nich zvykem – Tina např. shodila tyčku, což se jí nepovedlo už snad víc než rok. Ale zase neskočila ani jednu zónu a to se hodně cení. :) A to si Terka zase nenechala ujít a skočila snad málem z půlky na áčku - veteránka jedna, přesto si vyběhala 3. místo aspoň ve zkoušce. Erynka tentokrát nedělala čest svému jménu Tyčka – skoro nic neshodila. V součtech na MR seniorů skončily s Evou na smolném, ale přesto krásném 4. bramborovém místě, terriérky to dotáhly na 8. místo – Tina a na 9. místo Terrinka. V tvrdé konkurenci vesměs „mladých“ seniorů taky dobré umístění.

Kdyby někoho zajímalo, kolik toho takový senior musí za den nachodit a naběhat, když má 2 pejsky, tak tady je přehled - nachodit cca 7 km a „tryskem“ naběhat přesně 1,2 km! K výpočtu mě přiměl stav mé tělesné schránky druhý den po závodech. :)

Videa: Terry, Tina, Ery

Napsala: Blanka

5.11.2016: Zimní pohár 1 - 4.ročník

Již čtvrtého ročníku zimního poháru ve Všeticích se zúčastnila Jana s borderkama a Bandaska s Foxi. V dopoledních small/mediích byla ještě Míša s foxlatama. Letos je pohár okořeněn soutěží družstev napříč kategoriemi. Družstva jsou tříčlenná a sčítají se výsledky za celé čtyři závody, tak uvidíme, jak to dopadne. Jumpingový speciál jsme si užily, hlavně tedy já s Ready, kdy se nemusím stresovat sbíhačkama.. :D Bree měla super den, na písku se jí běhá skvěle, i když kvůli těžkosti povrchu má večer bolavá kolena. :-/ Bandaska neměla ani jednu diskvalifikaci, zapracovaly jsme trochu na jejím soustředění na startu a snad to přinese své ovoce. :)) Dorta jsme tedy tentokrát bohužel neodvážely. Uvidíme v prosinci. :-P

Videa: Foxi, Ready, Bree

Napsala: Jana

30.10.2016: Sedmero zkoušky

Na neděli nám naplánovala závody Bandaska, a to až v Chrastavě. V neděli měly závody již klasický formát, tedy Agility-open, zkoušky a jumping. Pro mě a Ready to byla premiéra v LA2 a jak to tak bývá u premiér, diskly jsme se.. :D Ovšem v openu měla moc pěknou zónu, což je nyní moje priorita, utvrdit sbíhačky jak to jen půjde. Bandaska pani Fockový neustále blbýma chybama běhy kazí, takže z toho nic nebylo, ale byly to jejich první závody po kastrační pauze a tak to zvládly pěkně. :) V jumpingu jsem oběma borderkám běh pokazila do disku, což mě hodně mrzelo hlavně kvůli Bree, která by měla jen jednu laťku.. :(

Videa: Bree, Ready

Napsala: Jana

23.10.2016: Terezínský zimní pohár 1 - 3.ročník

15.10.2016: 46.dvojzkoušky + 1

Do Počernic bylo déle volno, než je obvyklé. Zřejmě kvůli výběru rozhodčího, na kterého moc lidí již nejezdí. Vydala jsem se tak na lov zkoušek i kvůli blízkosti k domovu. Přihlásila jsem obě borderky a vyplatilo se. Přestože byly závody dost pofidérní - posuzování nebylo vždy úplně korektní, a když už bylo, tak zapisovatelé zapsali úplně jiný výsledek. Mně se to tedy nedotklo a tak jsem s Ready poctivě splnila další dvě a poslední dvě potřebné zkoušky pro přestup do LA2. Jedna z nich i čistě a s prvním místem. :) Tímto naše působení v jedničkách ukončuji, parkury mi nesedí a v tréninku děláme těžší věci, takže příště hurá výš. Bree běhala už skoro za tmy a poslední běh, úplně za tmy, zaběhla s jedinou latí a jako jediná, takže první místo. :) Závodů se v průběhu dne zúčastnila ještě Blanka s 2T, a Šoršovy.

Videa: Ready, Bree

Napsala: Jana

8.10.2016: Bordovický pohár

Pobyt na Severní Moravě jsem si zpestřila výjezdem na trojzkoušky. Kvůli podmáčenému hřišti se místo v Bordovicích nakonec konaly v Životicích u Nového Jičína, ale pár kilometrů navíc ani nevadilo. Horší to už bylo s organizací. Při asi šedesáti startujících za všechny kategorie, čekali trojkaři na svůj start dvě hodiny a končilo se skoro za tmy. Parkury Michaely Bařinkové byly takové zvláštní, ale běhatelné. Složení zkoušky jsme byli opravdu blízko, ale bohužel se nezadařilo a vezli jsme jen jedno druhé místo za běh s netrefeným náběhem do slalomu.

Napsala: Míša

8.-9.10.2016: MČRM

Na mistrovství juniorů jsem se opravdu těšil, vždy je tam super atmosféra a zábava. Sony mi ani nepřišel nervózní z toho všeho rozruchu a nadšeně se před závodem procházel podél Labe. Naštěstí první závod byl jen hra, protože jsme si moc nesedli a byli jsme diskvalifikováni. Nechal jsem Sonyho odpočinout v autě, pak jsem se s ním rozehříval a to pravděpodobně prospělo, protože první oficiální běh jsme byli šestí. Ovšem byl to jen jumping, druhý běh bylo agility a Sony nedal ani jedinou zónu. Tyto dva běhy byly za družstva, ve kterém jsem byl se třemi Terkami. Všichni jsme běhali krásně, problém byly hlavně Sonyho zóny, které nás asi připravili o páté místo. Během závodu jste mohli sledovat průběžný výsledek na obrazovce a já byl velmi napjatý, jelikož jsme chvíli byli na druhém místě. Ovšem pršelo, zmokla mi kapuca, lehce zmrzla a chladila mi krk, což mělo za následek jeho ztuhnutí... V neděli jsem proto nemohl hýbat hlavou a na Sonyho jsem se musel otáčet celým tělem. I přesto sme první běh toho dne (už za jednotlivce) běželi rychle a čistě, ovšem až do chvíle než Sony špatně naběhl na slalom. Ta chyba znamenala jasný konec a já už ani neměl chuť pokračovat dál. V agility zas nedal zóny, což mě rozhodilo a diskvalifikovali jsme se. Celkově mám z celého mistrovství dobrý pocit, zvláště pak z prvního jumpingu. Organizace byla podle mě příšerná,  nutit nás tam být v té strašně zimě od rána do večera nebylo zrovna milosrdné... Co ale musím pochválit byly ceny a občerstvení připravené maminkami závodníků.

Napsal: Stefan

7.10.2016: Předrepublikové zkoušky

Hurá akce v pátek po škole do Roudnice byla masakr. :D Respektive když končíte ve 14 hodin na Suchodole a do 15 hodin je prezence v Roudnici nad Labem, jinak než 160 po dálnici to prostě nejde. Ale stihla jsem to a to s deseti minutama k dobru. :D Samozřejmě všichni jeli jako naprostý dementi, takže moje nervy tekly. Stálo to však za to, splnily jsme si s Ready první zkoušku do dvojek - čistým během, luxusníma sbíhačkama a druhým místem k tomu. Druhý běh už tak moc nevyšel, spadly dvě latě a nakonec Ready minula poslední překážku. Ale sbíhačky opět luxusní, takže za mě spokojenost.

Video: Ready

Napsala: Jana

2.10.2016: Festival zvířat

Na závody na pražském výstavišti jsem vyrazila sama, páč Lilek měl rýmičku, tak zůstal s malým doma. Prezence pro všechny kategorie byla hned ráno, ale naštěstí trojek nebylo moc, tak to odsejpalo. Ve trojkách běžela Katka s Isáčkem a nově Eva s Erynkou. Ve dvojkách jsem byla sama, tedy ne úplně, jen za AGI FORTE :) a v jedničkách Lůca s Eliškou. Parkůry byly pěkné a běhavé a trochu i matoucí, páč se moc nehejbalo s ničím, jen se změnilo pořadí atd. Nám se dařilo, jedna chyba na slalomu, ale i tak první místo. Před druhým startem nás zastavili a ladili časomíru a to už jsem věděla, že je to v háji. Takže víte, jak jsme asi dopadly. Ale i tak jsem byla spokojená, páč Líla běžela jako o život.

Videa: Líla, Issis, Ery, Eliška, Connie

Napsala: Petra

1.10.2016: O podzimní kvítek

1.10.2016: Dvojzkoušky Lysá nad Labem

Páníček měl rýmičku, a proto jsem musela vyrazit sama se svejma dětma. Jelikož bych to nedala, byla povolána hlídací babička. Ale pozor, musela jsem řídit, což bylo fakt hrozný. Nervy ze závodů a jako řídit až do Lysý, no znáte mě. :) Počasí se vydařilo, parkury dobrý, kantýnu jsem ani nestihla navštívit, tak nevím. :) První běh jsem nebyly s Lílou úplně naladěny, startovala opět sama, asi mě prej nepotřebuje. Ale hlavně, že jsme doběhly a nebyla diskotéka. Druhý běh už byl lepší, ale jedna chybička opět na slalomu se vloudila, tak z toho bylo krásné druhé a velmi nečekané místo. Moje radost byla veliká. :) A ty ceny...ó jak se mi krásně jelo domů. :) V jedničkách se poprvé představila nová naděje Ready a jak to tak bývá, oba běhy skončily diskem. Ale za první výběh se opravdu nestydíme. V jedničkách s náma běhala ještě Lůca a Eliška. Ve trojkách už to byla jen Bree a Issis. Parkury byly opravdu velmi vypečené a Bree měla jeden juchů běh s několika latěma s nej časem, což vypovídá o parkuru mnohé... :D

Videa: Eliška, Ready, Bree, Líla, Ery, Issis

Napsaly: Petra, Jana

28.9.2016: Svatováclavský závod

Agiliťáci nezahálí ani na státní svátek a tak se malá skupinka Forťáků sešla v Horních Počernicích. Závod měl netradiční formát - hra, zkouška a jumping, vše i pro začínající týmy A0.  V gamblerovi zabodoval Alfík, když zvítězil s nejvyšším skóre napříč všemi kategoriemi. Stefan vsadil na áčko, které zvládli snad čtyřikrát. Sony bohužel jednu zónu skočil a tak se museli spokojit s druhým místem. Gambler vyšel i Blance a s Tinkou obsadila druhé místo. Alfík a Tinka si připsali čistou trojkovou zkoušku a v jumpingu se na bednu postavil opět Alf.

Účel tohoto závodu byla hlavně příprava na mistrovství, abych se trochu osmělil a nebyl tolik nervózní. První běh byla hra, různé překážky měli různý počet bodů (áčko bylo za nejvíc) a proto jsem běhal dokola jen áčko skočka áčko skočka... Sony mi na začátku vyběhl dřív, ale jelikož nebyla daná trasa, k áčku jsme přece jen nějak krkolomně doběhli. Tento výstup mi vynesl druhé místo. Se zkouškou už to nebylo tak slavné. Prostředí těchto závodů nemám moc rád. Byla tam zima, neustálý ruch kvůli dálnici, člověka tam drží od rána do večera. Velké plus byl McDonald hned vedle parkuru a zverimex s papoušky. Zkouška se mi teda moc nepovedla, Sony skočil skočku, která byla úplně mimo dráhu a já otráveně odešel z parkuru. Stejně byly medaile jen z čokolády... Za výhru se dostávaly pytlíky se sušeným masem, jeden jsem dostali za hru, Sonymu to ovšem nechutnalo, tak jsem dal pytlík Blance, která ovšem s Týnkou a Terinkou vyhrála co se dalo, a to je hodně pytlíků, takže asi dlouho nebude muset kupovat pamlsky. :D

Videa: Sony, Tina, Terry

Napsala: Míša, Stefan

24.9.2016: Ždírecké podzimní dvojzkoušky

Do Ždírce nás zklákala Alice na svoje suprové parkury a taky náš turistický deníček. :) Spojili jsme závodní den s výletním a nasbírali si známečky do deníku. Parkury super, Líla valila a i Lilek vlastně valil :) a spolu si vyvalili jedno 2. místo a v druhém běhu dokonce 1. místo. Jupí forma se vrátila! :)

Napsala: Petra

24.9.2016: Ježkovy voči

V Jihlavě se v sobotu sešel tým Blanka + 2T s týmem Míša a foxíci . Reprezentovaly jsme Agi Forte myslím dost úspěšně – Míša obsadila skoro všechna 2. a 3. m ísta, součty a nějaké vítězství jí bohužel uteklo, protože se v jednom běhu diskla. Malé holky Terka s Tinou běhaly moc pěkně, nic nezkazily a ani panička nic nezmastila, takže jsme ulovily 3. místo Terka v SA2 , Tina 3. místo a Terrinka 5. m ísto v součtech (z 21 psů) – máme zase další pohár! V Jihlavě mají nádherný cvičák - byly to pohodové závody díky šikovným organizátorům, krásnému počasí a úúúúúžasným cenám! Prima parkůry stavěl pan Rybář. Jihlavským patří velké díky a přesto, že je to od nás dost daleko, tak tam příště zase ráda pojedu a zvu vás taky! Sice nevím, proč se to jmenuje Ježkovy voči, ale pro tolik dárků, kolik jsme dostaly, jsem v úžasu nenašla jiný výraz než „JEŽKOVY VOČI, to se mi do auta ani nevejde!“ :)

Fotky: Blanka

Napsala: Blanka

11.9.2016: Apple Cup

Na tyto závody jsme vyrazili my Lilkovci a naše super trenérka Vendula s Eliotem. Potkali jsme tam i Míšu a její foxíky. Bylo neskutečné vedro a sluníčko pálilo jak...víte co. Vody naštěstí bylo dostatek a nakonec i řeka pro pejsky přišla vhod. A co se týče našich běhů, tak Vendula válela jako vždy, no jo, vždyť se chystala na mistroství světa, že jo! A k našim výkonům, no co bych řekla. Nebyly jsme s Lílou na jedné vlně a moje tréma, po tak dlouhé pauze udělala svoje, k tomu ty bláznivý hormony a snad i erupce na slunci, no tak jsme si pěkně zatančily na vlně DISka. :)

Do Mladé Boleslavi na MR teriérů jsem vyrazila s foxíkama. K mému překvapení se letos objevili i další Forťáci a sice Lilkovi a Vendula s Eliotem. Počasí bylo na září pekelně horké a moje nálada tím pádem na bodu mrazu. Alice Boháčová připravila jako vždy moc pěkné a běhavé parkury, ale žádný z foxteriéřích běhů nestojí ani za zmínku. V součtu MR skončila Dorka na nepopulárním 4. místě. Ani Petře s Lilly se po mateřské pauze moc nedařilo a všechny běhy skončily diskem, i když někdy opravdu jen o fous. Zato Vendula a Eliot váleli a vezli domů 1. místo z agility open.

Napsaly: Petra, Míša

10.9.2016: Kácovský tuplák

Do Kácova jedu po dlouhé pauze nezávodění, neběhání, vlastně skoro nic nedělání. :) Sešli jsme se v hojném počtu. Nechyběla Blanka, Vendul, Eva, Lůca a Šoršovic. Prostředí a zázemí pěkné. Sice bylo vedro, ale my našli místo ve stínu, takže pohodička a válení na dece bylo super. Páťa si to moc užíval. Naše běhy nebyly nejlepší, ale ani nejhorší. Nervy byly hrozné a tak jsme nezaběhli zkoušku čistě. Jumping jsme se diskly na konci, jinak běžela Líla pěkně. Náš tým, vysmátí smolíci, se bohužel neumístil, kvůli naší chybě, ale čas jsme měli jednoznačně nejlepší. :)

Videa: Eliška, Líla, Tina, Terry, Ery, Issis

Napsala: Petra

27.8.2016: 45.dvojzkoušky + 1

26.-28.8.2016: Noční hrátky

Netradiční závody se spoustou zajímavých parkurů a her, tentokrát v Machově mlýně na Křivoklátsku. Nechyběl štafetový běh v kostýmech, který se letos u Forťáků nesl v duchu eko-zvířátek. Přehlídka i následné běhy v kostýmech nás velmi pobavily, obzvláště "Pirátka", které při běhu vypadla z opasku šavle a na to navazující komentář moderátora: „hodila šavli na parkuru, to nevíme zda to rozhodčí nebudou považovat za krmení na parkuru“. Nechyběl ani běh fen proti psům, dle roků narození nebo plemen. Bohužel ani letos se Forťácký klub nedostal do finále, v postupu do této elity nám bránilo mínusové znaménko před součtem získaných bodů. Přesto jsme si celou akci krásně užili, díky parnému počasí jsme se dokonce i vykoupali.

Videa: Ery, Issis, Pišta, Kuky, Mates

Napsala: Eva

20.8.2016: 2. Kunratické trojzkoušky

Kateřinky jsme vybrali kvůli blízkosti domova. Jinak povrch hrůza, tvrdý, místama bez trávy, takže Lilek místo nových kopaček zvolil svoje staré tenisky. Jel si napravit reputaci. To se na 50% podařilo. Nebyla sice žádná bedna, ale vezli jsem domů samé brambory, prý k večeři. :)

Videa: Líla, Issis, Ery

Napsal: Lilek

20.8.2016: O pohár PPP

Loni jsme se s Bree nemohly tohoto závodu, který máme od chalupy za humny, zúčastnit kvůli problémům s drápy. Letos jsme konečně vyrazily, společně s Blankou s 2T. Jako každý rok, drží nás v Jičíně smůla. Nebylo tomu jinak ani letos. Blanka byla úspěšnější a na bednu tak musela čekat. :-P Mě ale postihl úžeh, takže jsme jely o trochu dřív do Kauflandu pro růžovou sílu a sešli jsme se ještě na kávu u nás v Bílsku. Za hodinu spánku už to bylo fajn, bohužel jsem si poslední běh vůbec neužila ani nevím jak jsem ho doběhla.

Videa: Terry, Tina, Bree

Napsala: Jana

13.8.2016: Dvojzkoušky "Narozeninová párty"

8.-12.8.2016: Tábor OPSION

Letos jsme se vydaly do Dvora Králové jen já s borderkama a Bandaska s pani Foxovou. Užily jsme si holčičí týden v krásném prostředí, všechny jsme vás náležitě zdrbaly a zatrénovaly si pod skvělými trenéry. Na OPSIONu je to vždycky pohoda, těšíme se za rok znovu!

Fotky: Jana Pospíšilová

Videa: Ready, Foxi

Napsala: Jana

6.8.2016: Závody při LVT Louny

Tento den byl pro náš závodní tým Lilek a Líla velice nepodařený. Podstatě jsme místo do Loun na závody jeli do Loun na diskotéku. :) Něco bylo Líly a něco Lilka, rozdělili si to pěkně. Když už Líla valila, tak se pan Lilek zamotal v parkuru, že diváci i paní rozhodčí křičela neeee tam neee :) no co, pokaždé to nevyjde. Lilek sice hlásil, že věsí svoji agilitní kariéru na hřěbík, ale jen co jsme přijeli domu, už hledal další závody. No jo, agility je silně návykové. :)

Napsal: Lilek

30.7.2016: Letní párty

23.-24.7.2016: Hilarem open

2.-9.7.2016: LVT Horní Vysoké

Letošní výcvikový tábor v Horní Vysoké byl opět výborný – nejen skvělé tréninky, ale hlavně spousta zábavy a srandy. Sice nám počasí moc nepřálo a parkur by se občas dal oprávněně opatřit cedulkou „Bahenní lázně“, avšak ani to nás od pravidelného výcviku neodradilo. Mimo to jsme si užili i různé jiné aktivity jako pinčes, grilovačky, výlety a pokoutné táborové vtípky (z kterých by mohlo vzniknout i bezpečnostní táborové desatero: před odjezdem z tábora vždy zkontrolujte, zda nemáte buřta za stěračem, nový hořčicový metalický lak či syrečky ve dveřích, atd.). Hlavním hřebem večerní zábavy byla suprová celotáborová hra, ve které opět nechyběl oblíbený „oblíkací/svlíkací díl“, a u které jsme se všichni moc nasmáli. Tábor zakončil již tradiční táborový závod a nebýt neřáda, který nás předposlední táborovou noc nezvaně navštívil (ukradl cennosti a ještě drze vybral ledničku), byl by celý tábor úplná idylka.

Děkujeme všem sponzorům: HAPPY DOG, Kateřina Pardubská, Michaela Dudková, Chovatelská stanice Z Chotyně a další, bez nichž by tábor takový nebyl.

Fotky: westboc, Ellis, vyhlášení

Napsala: Eva

25.6.2016: Hurá na prázdniny

Na těchto již tradičních závodech nemůžou Forťáci chybět už od roku 2008. Letos závody pískala Jitka Maroušková. Zúčastnila se Blanka s Terry a Tinou, Jana s Bree a Bandas s Foxi. Celý den proběhl v dobré atmosféře, ale bohužel výkony opět nic moc. Na bednu jsme nedosáhli, přesto Blanka nasbírala několik vysokých umístění a budou z toho alespoň body do tabulky Forťáka. :)

Videa: Foxi, Terry, Tina, Bree

Napsala: Jana

25.6.2016: JK Animals Cup

Předprázdninový pobyt na chalupě jsem si zpříjemnila nedalekými závody v Mohelnici. Nalákalo mě hlavně zpestření v podobě tunelového běhu. Areál Campu Morava byl perfektní místo pro pořádání akce. Zázemí, venčení, točená zmrzlina a výborná organizace. Celkový dojem ze závodů zkazilo jen tropické počasí. Výsledky nic moc, v tom vedru oba psíci trošku stávkovali. Dorka se spíš plížila než běhala a shazovala o sto šest. Alfíkovi se zase lehce zavařil mozek a vůbec nevnímal. Snad jen tuneliáda vyšla v rámci našich možností na výbornou a v početné konkurenci urval Alf 5. místo.

Napsala: Míša

18.6.2016: zTřeštěnec

Závody v Třešti jsou vždycky po všech stránkách skvělá záležitost. Ostatní Forťáci na to ještě něpřišli a tak jsem "stájové barvy" hájila jen já a foxíci. Pod taktovkou Slávky Podmolové se běžely dva otevřené běhy a hra.  Alfík neměl svůj den a bláznil jako za mlada. Zato Dorka vyfikla dva čisté běhy na 1. a 2. místě a brala 1. místo v součtu. Hra byla velmi vtipná a moc jsme si ji užili. Hlavní roli hrála klobása a kotrmelec, jenže  foxlata prý na blbinky nejsou a tak jsme se mezi první trojku nedostali.

Napsala: Míša

11.-12.6.2016: Velká jarní cena

V Letňanech se v sobotu sešla sestava: klan Šoršů a Ošmerů (bez Ošmery otce), tým Blanka+2T a holky Bečvářovy. V sobotu se běhala Velká jarní cena - open běhy, ze kterých se 15% nejlepších z každého běhu kvalifikovalo do nedělního finále. Velké holky belgičanky si tu a tam zatyčkovaly, malé holky Terka s Tinou běhaly čistě a Tince uteklo finále o jedno místo. :( Terezka z Barnym zářili a nečekaně získali pohár za 2. místo v ocenění CACAg. Já tedy nevím, co to vlastně znamená (jsem totiž ignorant), ale byla to velká radost a krásný pohár! Nakonec se běhaly zkoušky – v našem týmu jedna radost – Terry 2. místo a jedna ostuda – Tinčina panička ve své třetí trojkové zkoušce zcela zklamala a zabloudila jako bludný Holanďan. Zase se ozvaly mé pochybnosti, že na trojky vůbec nemám. Nutno ale zkonstatovat, že zkouška byla extrémě těžká – stavěl švýcarský rozhodčí. Ale teď skok v čase do něděle – další trojková zkouška už byla celkem úspěšná , takže mě ten splín zase přešel. Jak doběhala v sobotu Kačka s Isis nevím – už jsem toho měla dost a jela jsem domů. Ve Velké jarní ceně (součet J a A) se moje holky umístily Tina na 5. a Terry na 6. místě – super výsledek!

V neděli jsem tam už byla sama. Běhaly se zase J a A do MR ČR psů bez PP a kříženců a na závěr zkoušky. Jumping doběhly obě čistě, agility Terka taky čistě a Tina se diskla. Takže výsledek je, že Terry je v součtech na MR na 7. (oba běhy doběhlo jen 9 závodníků z 24) a Tina skončila na 16. místě – psi, co se v jednom běhu diskli, pak byli seřazeni podle časů v doběhnutém běhu. A zkoušky – to už byla velká únava – Terka 9. s chybou a odmítnutím a o Tině už jsem napsala – krásné 7. místo ze 17. a panička spokojená, že vůbec doběhla. :) Bylo to tedy hodně náročné, ale nakonec velká spokojenost – celkem jsme zaběhaly 4 úúúúúplně čisté běhy – Tina 3, Terrinka jeden, ale bohužel žádný zkouškový.

Napsala: Blanka

11.-12.6.2016: OPSION 047

Na rozkošné závody na Rozkoš u Východočeského moře se vydaly Bandas a Jana. Sobotu postihla závod průtrž mračen a závod byl tak na hodinu pozastaven. Rozhodčí Lenka Pánková dokázala velmi dobře reagovat na vzniklou situaci terénu a přesto udržela vysokou úroveň a obtížnost parkurů. Pani Foxová běhala hop nebo trop - buď disk, nebo 3.místo v sobotním jumpingu. Bree pobírala místa ve druhé desítce výsledkové listiny, začala si opět vymýšlet nové provedení zón.. čeká jí drsný trénink. :D Jako doskokan v jumpingových bězích se představila juniorka Ready. Parkury byly na začátečníčka težké, hlavně náběhy do slalomů, ale přesto závodní atmosféru zvládá jako profík. :) Navíc víme, jaké ubytování v kempu si zajistíme na příští rok - ukrajinský zážitek již nebudeme opakovat. :D

Videa: Foxi, Bree, Ready

Napsala: Jana

5.6.2016: 9. Jarní cena

Na závody u koníčků jsme vyrazili i s hlídací babičkou, protože to bylo na celý den. Naštěstí bylo hezky, tak to bylo fajn. Závodní den začal tým Lilek s Lílou bezvadně. Agility zaběhli čistě a bylo z toho nádherné třetí místo. Zkouška byla jasná bedna, ale co se nestalo, Líla si chtěla dát ještě jednou lávku, přece nebude v parkuru jen jednou, že jo, a tak se tým před cílem diskl. A jumping po celém dni bohužel také nezvládli, Lílu tentokrát zlákal tunel, ale i tak běžela moc hezky. Den nám zpříjemnili koníci, kteří běželi jen rovinky, kde se nikdo nediskl, protože tunel ani lávka nikoho nezlákali. :)

Videa: Líla, Tina, Foxi

Napsal: Lilek

3.-5.6.2016: MR BCCCZ

Letošní akce pro borderky se konala v Třebíči. Původně se měli zůčastnit i Ošmerovic klan, ale zůstalo to u jednoho forťáckého kousku: Jana a Bree. Ready nemá dotrénované všechny překážky, proto se ještě letos zúčastnila jen jako roztleskávačka. Bree podávala famózní výkony, téměř neshazovala, zvládala i většinu dvojáků, kterých hlavně anglický rozhodčí Anthony Clark stavěl požehnaně, a ve speciálním agility vyběhla i clean run! Tyto závody byly ozvláštněny zápisem do české knihy rekordů v počtu borderek na jednom místě - celkem jich bylo 175. Navíc, zřejmě kvůli účasti ruského rozhodčího, se nezúčastnila žádná česká reprezentace. Na titul si tak mohli sáhnout i týmy, které jindy na předních příčkách moc vidět nejsou. Ale i takové je agility.

Video: Bree

Napsala: Jana

28.-29.5.2016: Czech open

28.5.2016: Závody v podzámčí

Tyto závody byly nalezeny převážně z důvodu komornosti, jelikož to měly být první závody juniorky Ready. Dodělání všech překážek ovšem úplně nevyšlo a tak byla ze závodu odhlášena. Velké překvapení nastalo ráno u prezence, kdy jsem zjistila, že se otevírá i kategorie A0 a již postavený jumping vůbec nevypadal zle. Dohodla jsem tak přeci jenom Ready první start alespoň v jumpingu. Běžela skvěle, dvě chybky se nám vloudily, ale čas byl bezkonkurenční. Bylo z toho 5.místo. Bree chybovala minimálně a vzhledem k nízké účasti jí i chybový běh stačil na 3.místo a tak jsme se po velmi dlouhé době postavily na bednu. :) Prostředí závodů v městském parku bylo velmi pěkné, koupání v řece hned za parkurem a pokud se budou na tomto místě závody konat znovu, určitě je zařadíme do našeho kalendáře. :)

Videa: Ready, Bree

Napsala: Jana

28.5.2016: Nymburk Cup

Toto byly první Patrikovy závody. Byl hrozně hodný celý závody prospal a my jsme se mohli soustředit na výkon. Sluníčko nám přálo, tak to bylo příjemné. Pakrury byly krásné běhavé jak to máme s L ílou rádi. Prohlídnul jsem si parkury a odešel dřív než vypršel čas. Pak jsme to s L ílou vyšvihli jak s partesu. Odvezli jsme si z Nymburka 1. a 2. místo. Perlička těchto závodů byly tři mladé slečny, které to hrozně prožívaly a při prohlídce tam vše vyměřovaly ze všech možných úhlů a radily se jak si to tam a tam musejí pohlídat a pak se stejně diskvalifikovaly na druhé skočce. :D

Video: Líla

Napsal: Lilek

27.-28.5.2016: O Plzeňského agiliťáka

Do Plzně dorazil z našeho klanu AGI Forte pouze tým B2T. A pak to začalo:

Sobota: den blbec - hned po příjezdu vypukla v našem týmu rvačka s obvyklým výsledkem - Terka má prokousnutou nožičku, tentokrát pro změnu přední. Takže moje psychická kondice klesla na nulu, nemohla jsem se soustředit. Parkůry byly těžké (rozhodčí paní Podmolová), lámavé o 360°na všechny strany. Takže jsme se s Tinkou dvakrát diskly - v jumpingu a zkoušce. Pak přišla průtrž mračen a kdo že to byl právě na řadě ??? No přece já! Ale Tinka se překonala a doběhla s jednou chybou. Z Plzně jsme jely rovnou do nemocnice a strávily tam s Terčou celý večer – má tlapku jako bambuli a spoustu prášků.

Neděle: další den blbec? - ráno jsem zaspala, na vypravení mi muselo stačit 10 minut. Ale dojely jsme včas a pak se to zlepšilo, jeden disk sice byl ve zkoušce, ale jumping a agility Tina běhala moc pěkně a hlavně rychle. Na umístění sice nic moc (8. a 9. místo z 30), ale čisté běhy a v součtu 5. místo. Večer s Terčou na převaz a pak jsem padla. Bylo to i na mě skoro moc náročné.

Napsala: Blanka

14.-15.5.2016: Víkend plný zkoušek

Tradiční Mariánské Lázně jsou ještě stále pro pár Forťáků tradicí. Zachovávají ji Blanka a Jana. Letos prvně posuzovala Jitka Maroušková a s jejími parkury se nejlépe poprala Tina, která si vyběhla poslední dvojkovou zkoušku a příště tak již bude startovat v SA3!!! Bree běhala standartně, latě padaly, ale těžké tratě obvykle dokončila a tak z toho budou alespoň nějaké bodíky do forťácké tabulky. Videa bohužel nejsou žádná, jelikož celou složku sežral a navždy uvrhl v zapomnění debilní počítač od zeleného vesmírného kreténa.

Napsala: Jana

15.5.2016: Sedmero zkoušky

Do Liberce jsme jely pouze na neděli z Vendulou hrozně na rychlo. Byla to taková hurá akce, která se velmi vydařila. :D Závody pískal chorvatský rozhodčí Alen Marekovič. O to více jsem se tam těšila a o to více mi to asi i šlo. :D S Foxi jsme doběhly agility čistě a zkoušku s jednou chybou, byly z toho dvě bedýnky. Vendula dva běhy čisté a taky dvě bedýnky. Domů jsme tedy odjížděly víc než spokojené a já navíc ještě vykoukala rozhodčího víc než bylo zdrávo.. :D

Videa: Eliot, Foxi

Napsala: Bandaska

8.5.2016: 9. Májová cena

Tradiční Májové ceny v Počernicích se zúčastnily týmy Blanka + Tina a Bandaska + Foxi. Terku jsem musela odhlásit kvůli prokousnuté pacce. V Počernicích se nám sice většinou daří, ale tentokrát to bylo slabší. Parkůry stavěla Kačka Lerlová moc pěkné a tak nám bylo líto, že jsme je zkazily. Tina doběhla jen Jumping, Agility a zkouška byly disk. A Foxi dokonce 3x disk. No, nevadí, snad příště bude líp. Rámcový dojem z našich výkonů byl tedy dost nevalný, ale užily jsme si docela hezký den bez ohledu na mizerné výsledky. :)

Video: Tina

Napsala: Blanka

7.5.2016: Kácovský tuplák

Kácov - oblíbené závody, sice v trochu členitém terénu (parkur je do mírného kopce :) ), ale Alice se s tím poprala velmi dobře a postavila moc hezké parkury (asi jiné neumí). S Erynkou jsme se diskly tentokrát fakt mojí vinou - udělat 2x stejnou chybu a disknout i Issáčka mi přišlo fakt líto. S Issis jsem byla ale úspěšnější a dobíhaly jsme. Závěrečný jump se nám moc povedl a byly jsme s Issis první! :) Celkem dobře běhala (dokonce i naproti Erynce do parkuru) Eliška. Ve zkoušce byla 2. a v jumpu 9. - škoda dvou shozených latěk. Jak byl parkur do kopce, tak s tím Eli nepočítala. :) Míša s Alfíkem a Dorkou běhali standardně pěkně, i když jim také padaly občas latičky a bedna jim o jedno místečko unikala, až na Alfíka ve zkoušce, kdy běžel krásně čistě a umístil se na 2. místě. Krásné závody s příjemnou atmosférou a vynikající kantýnou. Na podzim jedeme zase!

Videa: Ery, Issis, Eliška

Napsala: Eva

6.5.2016: Zkoušky Skochovice

30.4.-1.5.2016: MR plemen

23.-24.4.2016: DogFriends kvalifikačky

Již tradičních prvních kvalifikačních závodů v Děčíně se za naše barvy zúčastnili Jana s Bree a Vendula s Eliotem. Celkem 4 kvalifikační běhy za dva dny stavěla domácí Alice a dále rozhodčí z Francie a z Německa. Tratě byly opravdu vypečené a Bree se diskla na třech z nich. Ať už vinou paničky, nebo ... paničky. :D Ovšem poslední běh, který udělal nejednomu handlerovi na čele nové vrásky, byl nás životní. Opravdu velice těžký jumping od německého rozhodčího Reného Blanka jsme zaběhly s pouze jednou latí, ke konci, zbytečnou, a v suprovém čase! Bylo z toho asi 50. místo, jak už to na takových akcích s obří konkurencí bývá, ale byla to prostě bomba. Venda s pudelem jsou velmi konkurenceschopní a čistým během se vždy posunou na přední příčky výsledkové listiny.

Videa: Bree

Napsala: Jana

24.4.2016: 44.dvojzkoušky + 1

V kategorii A2 v Počernicích zářila Blanka. Tina i Terry se prosadily v početné konkurenci a několikrát se prostřídaly na bedně. Tina k tomu ulovila dvě čisté zkoušky a 3. místo v součtu. V kategorii A3 se proběhla Míša. Alfíkovi se na zapeklitých parkurech Zdeňka Spolka moc nedařilo a doběhl jen jednu zkoušku s chybou. Dorka projevila více snahy. Ve čtyřčlenném startovním poli dokončila jako jediná všechny tři běhy a zvítězila v součtu.

Videa: Tina, Terry

Napsala: Míša

16.-17.4.2016: Hloubětínské Quatrozkoušky

Po dlouhé době jsme se Sonym konečně byli na nějakých závodech a aspoň já jsem se moc těšil. Sony asi taky, možná až moc, protože mi na slalom naběhl asi 10×. Po jeho pátém pokusu strefit se mezi první dvě tyčky jsem se přestal cítit trapně, spíše jsem to vzdal a už jsem ani nepočítal jeho chybné nástupy. První běh se teda moc nepovedl, čekání na další provázelo bahno, štěkot, déšť a zima. To nás ale neodradilo a zaběhli jsme náš nejkrásnější, nejrychlejší a nejčistší běh, jaký ten den kdokoli viděl. Možná trochu přeháním, ale byli jsme první, tak jsem taky náležitě šťastný... Při vyhlášení se mi rozhodčí dokonce uklonil, což mě utvrdilo v tom, že to byl úspěšný den a chtělo se mi přijít i v neděli. Možná to byla chyba, moc jsme nezazářili a Sony vybíhal na startu dřív. Doufám, že ho to do příště pustí... Aspoň jsme čtyřikrát doběhli bez diskvalifikace, což se nám dlouho nepovedlo. Abych to shrnul, až na déšť a bahno to bylo fajn.

Videa: Sony, Líla, Eliška, Terry, Tina, Ery, Issis

Napsal: Stefan

10.4.2016: Intenzivka s Eliškou

Na tento den jsme měli pro změnu objednanou intenzivku s Eliškou Dolníčkovou. Na rozdíl od intenzivky před 14 dny jsme se namlsali tepla a dostali jsme tak krutou ránu tuhého vymrznutí. Ovšem na kvalitě tréninku to nic nezměnilo a víc se tak zúčastněným chtělo běhat, aby se zahřáli. :) Vycvaklo se i pár fotek, viz odkaz.

Fotky: zde

Video: Ready

Napsala: Jana

10.4.2016: Kutnohorský groš

Kutnohorští po dvouleté pauze obnovili tradici a uspořádali už pátý ročník závodu. Na startu se sešly Míša s foxíky a Katka s Foxi. Pořadí soutěží bylo trochu netradiční a tak jsme si nejdříve odbyli oba otevřené běhy. Parkury hospitující rozhodčí Michaely Bařinkové byly překvapivě hezké, svižné a zajímavé. Katka a Foxi zaběhly úvodní jumping v parádním čase, bohužel spadla jednička a bylo z toho bramborové 4. místo. Míša v tomto běhu bodovala s Alfíkem, čistý běh a 2. místo. Agility už tak úspěšně nedopadlo, ale Alfík nakonec ulovil ještě Kutnohorský groš za 3. místo v součtu.

Video: Foxi

Napsala: Míša

28.3.2016: Velikonoční AGI-Hraní

27.3.2016: Intenzivka s Irčou

Na tento trochu šibeniční termín, z důvodu změny času na letní, jsme měli sjednaný intenzivní trénink s Irčou Kochovou. Byl to první takto krásný jarní den, takže někteří odcházeli s jinak barevnými obličeji, než na začátku. :) Všichni účastníci byli velmi šikovní a podle slov Irči se má české agility na co těšit. :) Tak uvidíme.

Fotky: zde

Video: Ready

Napsala: Jana

19.3.2016: Březnové trojzkoušky

A zase Všetice, tentokrát pod organizační taktovkou psí školy Vychovaný pes. Na lov trojkových zkoušek vyrazily Míša s Alfíkem a Katka s Issis. Parkury Katky Lerlové byla radost běhat i když jsme se téměř pokaždé chytily do nějaké pasti. Alfík vezl domů tři diskvalifikace. Issis alespoň jedno druhé místo, bohužel s několika setinkami za překročení celkem přísně nastaveného času.

Napsala: Míša

12.3.2016: 43.dvojzkoušky + 1

Tak druhé závody potvrdily moje obavy z písku v halách. Lílu hned po příchodu do haly posedl Heroutický ďábel a neopusil ji bohužel až do druhého běhu. Podle toho to také vypadalo. Parkury byly docela hezké, až jsem si říkal, že to bude těžká pohoda. Bohužel Líla když nechce, tak je absolutně neříditelná. Běželi jsme hezky, ale v každém běhu mi skočila jednu skočku z druhé stany, tak jsme si trochu zadiskotékovali. Poslední běh vypadal hrozně složitě, tak jsem začal věšet vodítko na hřebík. Nakonec jsme oba překvapili a bylo z toho další první místo. Hold potřebujeme s Lílou pořadnou výzvu. :D

Video: Líla, Daiky

Napsal: Lilek

5.3.2016: Halové závody "Power&Speed"

Ve Všeticích jsou kousek vedle sebe dvě krásné haly a tak není o závody nouze. Na farmu Gex vyrazili Forťáci ve složení FOX, tedy Míša s foxíkama a Bandaska s Foxi. Začínalo se zkouškama a trojkaři měli luxusní nástup až na poledne. Rovinkové parkury Michaely Glossové holkám moc nesedly a žádné ohromující výkony se nekonaly. Dorka a Foxi se nakonec kvalifikovaly do finále. Tam už hozenou rukavici "pozvedla" jen Dorka a vybojovala krásné 2. místo. Až na všudypřítomné bahno byly závody moc prima. Organizátoři z Nučické smečky kolem sebe šíří hodně pozitivní náladu a ocenění zaslouží také improvizační schopnosti v kantýně.

Video: Foxi

Napsala: Míša

28.2.2016: Terezínský zimní pohár 5 - 2.ročník

Tyto závody pro nás byly ve znamení smůly. Běželi jsme všechny tři parkury docela dobře a v klidu. Akorát se vyskytla vždy jedna malá chybička, která však byla fatální a znamenala diskvalifikaci... A pak Sony ještě přeskočil tunel, místo aby jím proběhnul. Doběhli jsme jediný běh, získali třetí místo, ale díky diskvalifikaci jsme se nemohli umístit v součtech. Nakonec jsem odjížděl s dobrým pocitem, protože i když se vyskytly nějaké chyby, myslím, že jsme běželi docela kvalitně. V Terezíně byla jako vždy dobrá organizace, běhy odsýpaly rychle a parkury byly zábavné a zajímavé.

Video: Sony

Napsal: Stefan

27.2.2016: Dvojzkoušky u dědy Mráze

Po dvou letech co běhám s Lílou jsem se konečně rozhodl přihlásit na závody. Žena mi doporučila parkury od Alice, tak jsme si vybrali Hradištko u Sadské. V eskách nebyla moc velká konkurence a parkury vypadaly hezky. První běh jsme se nemohli vejít do slalomu, tak jsem nevěděl co z toho bude. Před druhým během povídám Líle, že jestli něco nezaběhne, tak už na žádný závody nejedu. Asi chtěla se mnou ještě závodit protože jsme to dotáhli až na první místo a i z toho prvního běhu bylo nakonec třetí místo. Moc se nám to líbilo a už se těšíme na další.

Video: Líla

Napsal: Lilek

6.2.2016: Zimní pohár 4 - 3.ročník

Dopoledne se kategorie large zúčastnila jen Jana s Bree. Nebyl to zrovna úspěšný den, Bree shazovala více, než obvykle a skoky nebyly vůbec pěkné. Poslední dobou ale měla skoky ucházející, takže šlo zřejmě o nějakou momentální indispozici.. Bohužel se vyskytly pomluvy přihlížejících, jak je ten pes týrán a podobně. Naštěstí panička svého psa opravdu zná nejlépe, zná míru, diagnostiku a vše okolo, a tak se může těmto ubohým lidem jen zasmát. Odpoledne na kategorii S/M se do Všetic na poslední kolo zimního poháru vydala jen Míša s Dorkou. Absolutně bez tréninku jí to běhalo snad líp než jindy. V nabité konkurenci nestačila rychlostně, ale snažila se. Byla z toho jedna kokarda za čistý běh, jedna tyčka dole a jeden handlersky nepovedený jump.

Napsaly: Jana, Míša

22.-23.1.2016: NON-STOP Jahodová párty

Tyto závody byly zároveň kvalifikačkami na MS belgických ovčáků, za které se z našeho klubu zúčastnila jen Bandaska s Foxi, Šoršoidi to letos vzdaly. Bree podávala již její standardní výkony, dva běhy doběhla, laťky občas padaly a se zónama stále zlobí. Foxi dala v sobotu čistou zkoušku LA3 na 3. místě, bohužel se tento běh nebodoval. V neděli pak krásný čistý jumping, který jim nějaké bodíky vynesl. Na účast na MS to bohužel nestačilo, ale poslední nebyly a určitě se za výkony nemusí stydět!

Videa: Bree, Foxi

Napsala: Jana

10.1.2016: O sněhovou vločku

Moje srdcová záležitost - lednové Louny, zase nezklamaly. Je pravda, že koberec klouzal, ale to je vše co můžeme sněhové vločce vyčíst. Jinak je tam vše super, krásná vyhřátá hala, kam jezdí skoro stejná parta lidí již několik let. Krásné parkury rozhodčího, který tam také jezdí již mnoho let. :)
Letos jsme do Loun za AGI Forte přijeli jen v malém počtu já a Ošmeráci.  S parkury si nejlépe poradila Kačka s Issáčkem. Běhaly moc hezky a čistý těžký jump byl jen třešničkou na dortu jejich vystoupení. S Erynkou jsem měla krásný agi běh až na to, že když netyčkuje Erynka, tak se snažím svým pozadím zrušit parkur já – takže dis. Ostatní běhy už nestály za pozornost prostě tyč tyč…. Tak za rok zase do Loun.

Videa: Ery, Issis, Daiky, Coffee

Napsala: Eva

2.1.2016: OPSION 043

Původně měl být tento den odpočinkový, nicméně na poslední chvíli mě trenérka ukecala a vydaly jsme se do Prorub. Cesta, ač prý měla být suchá, my našly tu jedinou zasněženou široko daleko. :D Závody byly ve formě dvouzkoušek, u prezence jsme dostali cukroví a mohlo se začít. Trojek nebylo mnoho, proto mělo vše rychlý spád. První běh jsme zmastily hned vtipně na začátku, nepřešly jsme ani přes první překážku. :D Druhý běh vypadal už velmi pěkně a kdyby nebylo ve videu vidět rozhodčího, zřejmě by si nikdo nevšiml diskvalifikace - přišla nečekaně, plynule, zapadla do běhu. :)

Video: Bree

Napsala: Jana

2.1.2016: Zimní pohár 3 - 3.ročník

Hned druhý den v novém roce jsem s Bandaskou vyjela na jumpové závody do Všetic. Dopoledne zastupovala naše barvy Blanka s Terry a Tinou. Parkury stavěl  Antonín Grygar a Blanka se s nimi poprala velmi pěkně, ve velké konkurenci dobíhala v první desítce nebo těsně za ní. :)
My s Kačkou jsme běhaly odpoledne na parkurech Tomáše Glabazni. Parkury to byly moc hezké a běhavé. Erynka ani moc netyčkovala, chyby to byly vyloženě moje - tak trochu jsem bloudila. :) Poslední běh se nám s Ery povedl - čistě!!

Videa: Foxi, Ery

Napsala: Eva

 

nahoru