O nejlepší tým AGI Forte 2018 _______Plánované akce_______>>>Akce 2017

 

24.3.2018: Březnové dvojzkoušky

V sobotu jsem s Xavierem vyrazila na zkoušky do Ratenic a musím říci, že tamní akce se mi moc líbí – slušná organizace, obstojné parkování, je kam jít vyvenčit, ale hlavně úžasná hala s povrchem, který nám vyhovuje, a to radši ani nemluvím o kantýně… Slibované poslušnosti jsme zatím moc nenatrénovali, ale v hale v Ratenicích Xavier před startem nevidí na parkur, což nám vyhovuje a nastupujeme relativně v klidu. Tentokrát parkury stavěla Alice Boháčová a nám se běžely parádně. Jedinou chybou byla pokaždé moje blbost. V prvním běhu jsem nás diskla já, když jsem se psovi připletla do cesty, a ještě špatně ukázala skočku. Ve druhém běhu jsem se mezi šestou a sedmou překážkou ztratila, což znamenalo jedno odmítnutí, které mrzí o to víc, že to mohla být krásná zkouška z druhého místa, neboť rychlejší byl jen jediný pes a kdoví, jestli bychom ho nedali, kdybych nezůstala stát a hledat cestu.

Napsala: Petra

17.-18.3.2018: ALAVIS DogFriends Fun Weekend

Zima se ještě nečekaně přihlásila a v sobotu ráno nás tak v Berouně mimo jiné čekal sníh! Ready toto ovšem vůbec nevadí, samozřejmě.. Zkouška LA3 dopadla strašně, byl to první běh a vypadalo to, že jsme nebyly na parkuru snad věčnost. Dále ale musím podotknout, že jsme dokončily všechny běhy bez disku a to se nám už hodně dlouho nepodařilo. V nedělních dvojicích jsme s Natkou a Lex nasbíraly chyby - obě stejně, takže jsme si byly kvit. Třešničkou na dortu bylo naše čisté agility s krásnou sbíhačkou. Bohužel až na 4. místě, mírné zaváhání v jedné pasáži nás stálo bednu a rychlí Poláci také. Přesto jsem byla ale nadmíru spokojená s tímto závodním víkendem.

Video: Ready

Napsala: Jana

17.3.2018: 55.dvojzkoušky+1

V sobotu jsem s Xavierem vyrazila na zkoušky do Neveklova (Heroutic). Poslední dobou se nám nedostává času a odnáší to veškeré zájmy, které s Xavierem máme včetně agility, které jsme flákali vždycky nejvíc. �� Sobotní den prostě vůbec nebyl ten náš, ještě že večer se vydařil, ale to by bylo z jiného soudku. Cestou do Heroutic nás na rozdíl od jiných nepotkal karambol, ale tamtamy hlásily, že někteří takové štěstí neměli. A jelikož jsem si ráno nezkontrolovala čas prezentace, přijeli jsme o půl hodiny později, což znamenalo první běh bez prohlídky parkuru. Díky Blance, které ještě jednou děkuji, jsem si prošla parkur alespoň slovně s ní. A světe div se, nakonec to byl jediný běh, ve kterém jsme se dostali až do cíle, byť chybám jsme se nevyhnuli. Ve druhém běhu jsem nás vlastní chybou diskla na páté překážce, ale musím říct, že až do toho disku běžel Xavier moc krásně, soustředěně a jistě. Aby mi však ukázal, že časy se nemění, v posledním běhu dělal bordel už na startu, za což jsme dostali od rozhodčího upomínku. Takže Xaviere, pokud se na agility úplně nevykašleme, slibuji ti, že jakmile bude chvilička času začneme opět naplno trénovat poslušnost, však ty víš…

Napsala: Petra

24.2.2018: Únorové dvojzkoušky

18.2.2018: Nosorožci na sněhu

Někteří Forťáci už dokázali, že mimo jiné jsou také zdatnými organizátory závodů. A dalším takovým pašákem se stala naše Péťa-Líla, která ve spolupráci s naší bratia Vendulem uspořádala dvojzkoušky v Berounské hale. Nemohla jsem tam chybět abych holkám nepomohla! :) Vše klapalo jak hodinky, parkury byly velice běhavé, svižné, s Ready jsme na nich bohužel nic moc neulovily. Zato Lilek s Lílou váleli a vyběhli si 2x 1.místo! Podívat se na nás přijela i Blanka, která se po operaci oka ještě zúčastnit nemohla. Měla ale skvělej nápad, že bych si trojkovou zkoušky mohla zaběhnout s Tinou jako doskokan já! No, tak jsem to teda zkusila. A stačilo. :D Jakmile zjistila, že už v ruce nemám kus žvance, sprostě mi z parkuru zdrhla! Přistoupila jsem tedy na tu hru, že tam ze sebe udělám blbce a nalákala jsem ji na tuto scénku zpět, půl parkuru to ještě vydržela, ale pak konec. :D Takže příště zase s vlastní paničkou, ok? :D

Video: Ready

Napsala: Jana

3.2.2018: Zimní pohár 4 - 5.ročník

Poslední díl už 5. ročníku tohoto zimního seriálu proběhl opět v Ratenicích, pro kategorii large hned v ranních hodinách. Parkury stavěl skvělý Petr Pupík, takže o výzvy nebylo nouze. Ready se pomalu dostává zase do agilitního režimu, první běh jsem neuřvala jednu skočku, jinak by to bylo krásné, čisté. Druhý běh byl s jednou latí, o které jsem se dozvěděla až u výsledkové listiny, ale alespoň jsem měla ten příjemný pocit docela dlouho. :D Závěrečný finálový jumping byl pro Ready moc těžký a tak jsme chytly odmítnutí a rozrazila jednu skočku. Bree to tentokrát taky padalo, ale ona je prostě šťastná a to je to hlavní.

Na poslední kolo zimního poháru do Ratenic dorazila za odpolední skupinu S-M Blanka a Míša. Pro mě to byla premiéra na tratích rozhodčí Olgy Bazalové. Parkury byly spíše lehké a tak šlo především o rychlost. Tradičně se zde schází kvalitní konkurence a tak rychlostně na ty nejlepší prostě nemáme. Obě jsme si odvezly alespoň nějakou tu kokardu za čistý běh.

Video: Ready, Bree

Napsala: Jana, Míša

6.1.2018: Zimní pohár 3 - 5.ročník

Předchozí díl zimního poháru jsem vynechala, jelikož jsem se vydala na dálný východ na závody v Pezinku. Teď v lednu následoval již předposlední díl už 5. ročníku zimního poháru. Opět tedy large startovali až odpoledne, takže jsme se mohli krásně prospat. Bohužel, Ready opravdu nesvědčí pauzy v tréninku, takže první běh byl dost zběsilej, musela jsem jí proto zastavit a navázat spojení. Ve druhém běhu to bylo lepší, ale ještě ne ono a ve finále jsme měly velkou šanci, nebýt jednoho zaškobrtnutí a následné improvizace, která sice udržela náš štít čistý, ale s jistými vteřinami navíc. Bree je stále šťastná veteránka, ovšem vánoční kilíčka nadváhy způsobily celkem 3 shozené latě ze dvou běhů, což je krásný výsledek a jedny škvarky a kokardu jsme si domů odvezly. :)

Videa: Ready, Bree

Napsala: Jana

 

nahoru