O nejlepší tým AGI Forte 2017 _______Plánované akce_______>>>Akce 2016

 

1.7.2017: Horké léto

Půldenní závody v Lounech slibovaly rychlý průběh a další dvě šance na zkoušku. První vypada nadějně, zase ten čas nádhernej, lávka luxusní, ale dvě latě dole. O druhým běhu nemá smysl se vůbec rozepisovat. :D Alespoň, že jsme byli brzo doma.. :D

Video: Ready

Napsala: Jana

24.-25.6.2017: 2.kvalifikačky na MR

Tak a jarní maraton kvalifikaček a velkých závodů jsme zakončili o tomto červnovém víkendu v Mladé Boleslavi. Druhé kvaldy na mistrovství republiky a poslední kvaldy letos vůbec. Posuzoval rozhodčí ze Švédska, jehož parkury se mi líbily, ale byly o několik let krokem zpět. Současné agiliťáky prostě překvapí prvky, které se běhaly před pěti lety. Ovšem hned v sobotu nám sedl jumping druhého rozhodčího a nejenom že jsme ho s Ready zaběhly čistě, ale vyhouply jsme se na 2.místo ze všech 97 large týmů! V neděli jsme mohly svoji pozici potvrdit, spadla ale laťka a navíc Ready netrefila napoprvé slalom. Bodama jsou ohodnoceny jen běhy do 5 trestných bodů za chyby nebo odmítnutí, tímto jsme tedy ukončily kvalifikaci. A s potěšením, a to opravdu hodně moc velikým, můžeme sdělit, že ten jeden jumping nám stačil na KVALIFIKACI NA MR! Ready si tak zaběhá ve svých 2,5 letech a necelém roku závodění mezi těmi nejlepšími z ČR! Je to úžasný pocit, ovšem teď nám začíná pracovní léto, abychom se na tuto naší první výzvu pořádně připravily! :)

Video: Ready

Napsala: Jana

17.6.2017: Hurá na prádzniny

Velké závody opět vystřídaly ty komornější, naše "domácí" v Lounech, kam jezdíme každý rok. Blanka přijela opět s jobovkou - Terry s dírou v noze.. teriéří povaha je hold velmi drsná a Terrinky tvrdohlavost nekonečná. Tina hold má nervy ze železa a povahu ze zlata.. Zazávodila si Blanka tedy jen s Tinkou a Terry jsme alespoň ošetřily, ve třech lidech jsme to zvládli.. O.o Ready opět povolila po vypětí na velkých závodech, ale nějak jsem jí to nezazlívala. Bree byla na závodech jako jediný veterán, konkurence se tedy nekonala, přesto jeden běh jsme daly čistě. Je to prostě teď velmi šťastná Bree. :)

Videa: Tina, Ready, Bree

Napsala: Jana

10.-11.6.2017: 2.kvalifikačky na MS a EO

Hned po velkých závodech v Třebíči přišly další velké závody v Roudnici a to druhé kolo kvalifikaček. Konkurence byla opět veliká, a stejně veliké bylo i horko. Umělá tráva prosypaná černou gumou byla naprosto rozžhavená, takže jsem rychle odběhla a běžela pryč z placu. Výkony byly lepší, stabilnější, za celý víkend Ready neskočila jedinou zónu. Přestože jsme měly nějaké doběhy, na kvalifikaci to nestačilo. Takže na MS do Liberce pojedeme opět s vlajkou v ruce a hrdostí v srdci na fanouškovskou tribunu! :)

Video: Ready, slow motion

Napsala: Jana

2.-4.6.2017: MR BCCCZ

Mega akce, na kterou se těší celá bordeří komunita vždy celý rok! Tentokrát se opět konala na sportovním stadionu v Třebíči. Pro mě s holkama to byly nové starty - Ready poprvé startovala v tomto závodě a Bree poprvé v kategorii Oldies. Navíc Ready byla součástí družstva Ninulandi, které bylo složeno jen ze sourozenců ninulandích. :D Výkony byly divoké, jak to jen Ninulandi umí. Nejúspěšnější byla ségra Amoletka, dříve, nyní již neprávem, přezdívaná Tuča. Je to naše hvězda nejjasnější! :) Jako jediný Ninuland se probojovala do finále. Bree byla opět naprosto šťastná, na parkurech s laťkami na 50 cm výšky si běhy naprosto užívala a já s ní. Jeden běh denně, prostě paráda. První den jsme chytly chybku, kdy jsem jí trochu šlápla na nohu a jednu laťku tak zakopla. :D Aneb 2.místo. Druhý den bezkonkurenční, rychlý čistý běh a 1.místo. Finále bylo složitější, se skvělým komentátorským doprovodem Tomáše Lerla jsme se dvěma chybama dorazily do cíle na 2.místě a v součtu jsme všechny Oldieska porazily. Bree se tak stala MISTREM BORDEREK KATEGORIE OLDIES 2017!!! Děkuji všem, kteří za mnou ten den přišly, kdo zná naší trnitou agilitní cestu, jsme s Bree obě šťastné.

Videa: Bree, Ready, Ninulandi

Napsala: Jana

27.5.2017: Libochovické závody v podzámčí

Druhý ročník těchto kouzelných závodů jsem si nemohla nechat ujít. Po těch "velkých" závodech jsou tyto lokálky pro mě vždy pohlazením po duši. O to víc, když se zadaří! Konečně jsme s Ready pokořily smůlu a splnily jsme první zkoušku do trojek!!! Jak jinak, než na prvním místě... :D hihi. Bree měla taktéž premiéru a to v kategorii veteránů. Musím říct, že jsem ráda za to rozhodnutí, její jiskřičky v očích jako za mlada a adrenalin, co z ní v okolí parkuru i na něm stříká, je jen potvrzením, že to bylo dobře. Jednu laťku nevyměřila a i ty media shodila, ale druhý běh čistý a v součtu krásné první místo. :) Blanka měla s holkama hned po ránu zase incident, jejich soustředěnost tak nebyla ideální, ale zvládlo se to. :)

Videa: Terry, Tina, Ready, Bree

Napsala: Jana

20.-21.5.2017: 1.kvalifikačky na MS a EO

Jak je již popsáno níže, letos jsem krásné a srdcové závody v Mariánkách oželela a vydala jsem se pošimrat štěstěnu na kvaldy na MS a EO do Děčína. Tyto kvaldy se tradičně konaly vždy poslední víkend v dubnu, nikoliv v květnu, ale letošní koncepce výběru reprezentace to nastavila jinak. No, není nutné dlouho obíhat okolo horké kaše. Prostě mě ty Mariánky mrzely o to víc, když výkony v Děčíne stály opravdu za ... prd. Navíc jediný doběhnuvší běh ze soboty obsahoval 6 (!!!) shozených tyček, což na Ready opravdu nevypadá. Když se druhý den ráno opakoval běh se třema laťkama, poprosila jsem svojí skvělou kamarádku Pavlu, aby se na Ready podívala a opravdu tam byla dislokace dvou obratlů. Tudíž bylo jasné, že ani zbytek běhů už nebude nic moc.. Prostě zkusily jsme to, nevyšlo. Uvidíme, co bude v Roudnici.

Video: Ready

Napsala: Jana

20.-21.5.2017: Víkend plný zkoušek

Mariánky jsou moje srdcovka – mám to tam ráda a vždycky se nám tam daří a taky tam máme vzpomínky a silné zážitky – Tina tam slaví narozeniny, proběhla tam první TT rvačka, první přišívání prstu a hlavně vždycky prima parta. Zážitky jsou i letos, jen ta parta se už k mé velké lítosti na Mariánky vykašlala. Předpověď počasí byla hrozivá, ale nakonec bylo hezky. Rozhodovala Alice – krásné parkůry, ale zase ve trojkách hrozně těžké – v součtech v LA3 a MA3 nedoběhl všechno nikdo, v SA3 jen jedna závodnice. Ale byla to výzva a zábava. V SA2 doběhly v obou dnech všechno jen 2 týmy a moje spolehlivá Terka byla druhá (z toho jedna bedna za 3. místo). Největší úspěch si zase vyběhala Tina – v jedné zkoušce SA3 byla 2. (ze 12), zato ostatní zkoušky jsem já zkazila a diskla jí. V Jumingu v sobotu i v neděli běžely obě čistě, Tina i s čistým časem na 5. a 6. místě z 32 závodníků, Terka 2x devátá. Takže velká spokojenost. A ještě ten zážitek: Luboš měl sebou písemky na opravování a k tomu si pouštěl rádio – výsledek byl vybitá baterka a zoufalé shánění pomoci. Naštěstí ještě všichni neodjeli a našla se ochotná kamarádka, která nás přes kabely po dlouhém túrování motoru pomohla nastartovat. A nakonec při vracení kabelů Luboše kousla nějaká borderka do kolena a rozrtrhla mu kalhoty. Nebyla jsem u toho, nevím, kdo to byl. Tak se zase těším na příští rok – doufám, že zase všichni pojedete! A tečka.

Fotky: Blanka

Napsala: Blanka

13.5.2017: Kácovský tuplák

Opět závody v krásném a prověřeném prostředí v Kácově, kde se sešlo po více týmech Forťáků. Jen ten svah mi přijde rok od roku prudší.. :) Závody byly kromě zkoušek a jumpingu okořeněné závodem dvojic, kde každá dvojice má svojí trasu. Líla spojila své raslí síly s Tinou, Terry našla také raslí dvojici, Ready naopak bordeří sesterskou dvojici turbomyší. Navíc Eliška na těchto závodech splnila poslední postupovou zkoušku do dvojek! Hurá a příště se těšíme, nejen na vynikající lívance.

Videa: Ready, Tina, Terry, Líla, Eliška

Napsala: Jana

6.5.2017: Řepčice zkoušky

Trojkařská část zkoušek byla vysloveně komorní záležitost. Celé startovní pole čítalo pouze 4 závodníky. Dva v L a dva v M. Bohužel Alf vezl domů dva disky, ale alespoň to bylo super rychle odbyto.

Napsala: Míša

5.5.2017: Štěrboholské mini dvojzkoušky II.

Další  Alfíkův pokus o čistou zkoušku pod taktovkou Jitky Marouškové. Tentokrát jsme byli hodně blízko. V prvním běhu nás zradila jedna laťka, ve druhém jsme se trochu motali a nevešli se do času. V malé konkurenci z to bylo dvakrát 1. místo.

Napsala: Míša

1.5.2017: Prvomájové závody

Do Jičína jsme se vydali konečně v početnější formě. Závodila Ready, Blanka + 2T a Mirot s paní Foxovou. Závody byly složeny ze tří jumpingů. Jak už to tak je, mně osobně se v Jičíně prostě nedaří. A to je asi jediné místo, kde jsem závodila s největším počtem psů - na všechny svoje výkoňáky. :D Blanka s Mírou utržili alespoň nějaké body do tabulky, ale já s Ready jsme odjížděly s čistým průstřelem. :D

Videa: Ready, Terry, Tina

Napsala: Jana

30.4.2017: BADAFA dvouzkoušky

Alfíkův hon na poslední šampiónskou zkoušku pokračuje. Tratě Michaely Glossové prověřily sprinterské schopnosti psovodů a moc čistých běhů jsme neviděli. I nám se pokaždé vloudila nějaká ta chybička a tak lovíme dál.

Napsala: Míša

22.-23.4.2017: Aprílové zkoušky

Lovení zkoušek je v tomto období v plném proudu. Já s Ready jsme se vydaly k nám do Berouna, kde jsme měly hned 6 šancí. Neproměnily jsme ani jednu, jelikož se nám lepí smůla na paty ve formě jednochybových, časově bezkonkurenčních běhů.. mno, na videu to snad nevypadá tak zle. Posuďte sami. :)

Video: Ready

Napsala: Jana

22.4.2017: 50.dvojzkoušky

Jubilejní dvojzkoušky v Horních Počernicích za trojkaře absolvovala Eva s Ery a Míša s foxíkama. Na parkurech Zdeňka Spolka se nijak zvlášť nedařilo. Alf s Dorkou brali díky malému počtu soupeřů i nějakou bednu. Na Erynku vyšla brambora.

Napsala: Míša

22.4.2017: Rokycanská skočná

Jupííííííííí!!! Terrinka má poslední zkoušku, co jí chyběla do trojek!!! Už může zakončit svojí sportovní kariéru - pokud tedy bude chtít. :) A získala jí v Rokycanech dost kuriózně: běžela jsem s ní zkoušku ve dvojkách jako první a po jásání za čistý běh mě volá paní rozhodčí, že mi nezměřili čas (k tomu si museli vybrat zrovna tu nejstarší, běhající se dvěma psy a jako jedinou). :) No, a že když poběžím znovu, tak mi jen budou měřit čas a ne případné chyby, ale nesmím se disknout! Tak jsme to prostě s Terkou daly znovu čistě a v čistém čase! A bylo to 1. m ísto! Ostatní zážitky jsou proti tomu slabota, i když i Tina mi taky udělala radost – v jumpu byla bramborová - 4. z 27 v tak těžkém parkůru, jaký jsem snad ještě neběžela - taky dobrý, ne? Rokycany mají moc hezký cvičák, ale počasí bylo hnusný – prohlídky v pláštěnce, zima jako v morně – ALE : Terka má za 3.! Jupíííííí!!!

Napsala: Blanka

15.-16.4.2017: 1.kvalifikačky na MR

Na prvních kvalifikačkách zabojovaly z řad Forťáků jen Bree a Ready. Alice pokračovala ve svých brutalitách od pátku dál, ovšem první jumping, který nestavěla Alice, nás stál hodně. Byl to krásný parkur, kde nám vše s Ready vycházelo, ale jedno zaváhání na předposlední překážce nás stálo veškerou naději. Druhý den byla Ready nějak vypnutá a parkury jsme opouštěly dřív, než jsme musely. Bree běhala, co jí síly stačily, bohužel už moc nestačily. Pro Bree to proto byly úplně poslední závody agility. :( Alespoň co se týče oficiální kategorie. Kde to půjde, bude se účastnit veteránů na snížených překážkách a začíná také přičichávat k novému sportu zvanému Hoopers, který jí je šitý na míru.

Videa: Bree, Ready

Napsala: Jana

14.4.2017: Zkoušky místo tréninku

Tyto závody byly uspořádány místo klasických pátečních tréninků před kvalifikačními závody na MR. Ty probíhají v letošním roce poprvé odděleně. Na pátečních zkouškách se tak objevili kromě bojovníků o místo na mistrovství i týmy z nižších výkonostních kategorií. Z Forťáků tak přijela kromě Ready zabojovat třeba i Ivetka s Badíkem. Alice chytla bohužel už v pátek kvalifikační slinu a parkury tak byly tak nějak kruté.. :D Nějaké bodíky v tabulce tam budou, ale žádná sláva.

Video: Ready

Napsala: Jana

9.4.2017: O Kutnohorský groš

Do Kutné Hory se opět po letech vydala početná výprava Forťáků a letos velmi úspěšná! Prvním parkurem byl jumping, který nebyl zrovna pěkný ani jednoduchý. Tam nikdo z nás nebodoval, nejlépe dopadla Blanka s Tinou se 4.místem. V agility open zabodovaly Jana s Ready, které převálcovaly startovní pole rychlým čistým během a braly 1.místo. Ve small utrhl bednu na 3.místě i Lilek s Lílou a v mediích 2.místo Míša s Dorkou. Nakonec naší bednovou výpravu zakončili Blanka s Terry a jejich 3.místem v SA2 a Míša s Alfíkem a opět 3.místo v MA3. Počasí nám přálo, stejně jako štěstí na parkuru, takže to byl opravdu velmi příjemně ztrávený den!

Videa: Ready, Tina, Líla

Napsala: Jana

7.4.2017: Řitka - zkoušky

V Řitce zase řádila Blanka, vezla domů tři první místa. Dvě s Terkou ve dvojkách a jedno s Týnkou ve trojkách. V mediích o čistou zkoušku usiloval Alf a Kira. Bohužel neúspěsně. První pokus oba dis a druhý pokus s chybami.

Napsala: Míša

1.-2.4.2017: SKY DOG Cup

Závody, které jsem na sebe pořádala spolu s Eliškou Dolníčkovou, proběhly první dubnový víkend v naší krásné hale v Berouně. Stres s pořádáním byl opravdu velký, nakonec vše naštěstí klaplo, všechny ceny byly rozdané a navíc jsme s Ready bodovaly v sobotu v jumpingu i v součtech. Snad se celý náš koncept závodů líbil a těšíme se v říjnu na dalších námi pořádaných závodech naviděnou! :)

Video: Ready, Blanka+2T, Eliška

Napsala: Jana

1.4.2017: Kaňovice - Apríl!

Další Alfíkův výlet na Moravu a první běhání na trávě. Autorem parkurů byla hospitující Eva Svobodová a vyhrála nad závodníky na plné čáře. První zkoušku dokončil ze všech kategorií jeden jediný S tým. U druhé zkoušky už to bylo s dobíhavostí o fousek lepší. Na bednu stačil i běh s chybami a tak Alfík utrpěl jako jediný přeživší 1. místo.

Napsala: Míša

26.3.2017: Terezínský zimní pohár 6 - 3.ročník

Poslední kolo Terezínského poháru. Po předposledním 5. kole Terka 8., z toho jedno kolo jsme vynechaly – dobrá pozice! Ale v prvním běhu disk a šance na umístění klesly. Účast v SA2 i SA3 byla nabitá – přijeli všichni šampioni a ti také všechno vyhráli. Parkůry byly moc hezké (stavěla hospitantka, rozhodčí Máčková) s několika pastičkami – v té jedné se chytla Terka. Ale Tina v takové konkurenci obstála, oba běhy doběhla na krásném 7. a 9. místě z 15. Ale do pastí se nechytla, neskočila ani jednu zónu, panička nezabloudila, konkurence byla velká – takže celková spokojenost. Z Forťáku jsme se potkaly s Terezkou Bečvářovou – junioři a Large (Eva s Erynkou) běhali až po nás, ale to už jsme jely domů, takže jsme jim jen na dálku držely tlapky.

Napsala: Blanka

17.3.2017: Řitka - zkoušky

V Řitce jsme vyhrály, co se dalo – má to jen jeden háček: v SA2 tři týmy, v SA3 dva týmy. Každá teriérka se v jednom běhu diskla, druhý vyhrála. Tina má na kontě čistý běh se smolným časem 0.22. :( Takže zase nic ani při tak malé účasti. :(

Napsala: Blanka

11.3.2017: 49.dvojzkoušky+1

Heroutické trojzkoušky pod taktovkou Jitky Marouškové přilákaly na start několik Forťáků. Ve trojkách o čistý běh bojovala Eva s Ery, Katka s Foxi, Míša s Alfíkem a Blanka s Tinou.  Bohužel, byl to den ve znamení brambory, skoro všichni si připsali nějaké to čtvrté místo. Tentokrát nikdo nebodoval ani v součtech.

Napsala: Míša

4.-5.3.2017: Dvojzkoušky Beroun

První dvoudenní závody v našem agi centru v Berouně pořádala Alice, která si je rovnou odpískala. V sobotu jsme jeli až na desátou, na dvojky a byly jsme až do večera. Doufala jsem v domácí prostředí, které bude Readynce svědčit. Hned v prvním běhu se neskutečně zrakvila na lávce - spadla na záda. Naštěští je to moje gumička a nic se jí nestalo. S lávkou se ale nakonec srovnala. Druhý den měla již krásné zóny, jen zase lidský článek pokulhával a tak chyby jako nenaběhnutí do slalomu, které nám dalo o vteřinu druhý čas, a to bylo s vracením do slalomu...to prostě naštve. Nejen že by to byl čistý běh, ale nejrychlejší na úplně plné čáře.. ale kdyby byly, já vím. Po delší době byla na závodní čáře i Bree. S ní už to je hlavně rekreační záležitost, ambice jsou již stranou. Nakonec to nevypadalo tak zle, snažila se. :) V neděli byla i Blanka s holkama, ta byla úspěšnější a s Tinou si s čistým během doběhly na 2. místo pro úchvatnou tlapičku. :)

Videa: Ready, Bree, Tina, Terry

Napsala: Jana

26.2.2017: Zkoušky u dědy Mráze

V neděli se v Hradištku na dvojzkouškách prostřídala celkem početná výprava. Za trojkaře není moc co psát. Parkury Alice Boháčové byly pekelně rychlé a plné očekávaných i překvapivých nástrah. Kira, Foxi i Alfík vezli domů jen samé diskvalifikace.

Na dvojkách se objevila Líla s Péťou a Ready s Janou. Tratě již byly méně náročné, spíš takové těžší jedničky. Ready bohužel nedotáhla poslední branku slalomu a byla z toho diskvalifikace, kterou musela paní rozhodčí po doběhu jít upřesnit. Na videu jsem jí nakonec musela dát za pravdu, i když zpočátku mi to přišlo méně pravděpodobné. :D Druhý parkur jsem pro změnu neuřídila po houpačce, kterou nemáme pořádně doučenou. Líla zas byla rozjetá jak sáňky a tak alespoň doběhly, i když s několika chybama.. :-/

Videa: Líla, Ready

Napsaly: Míša, Jana

18.2.2017: 48.dvojzkoušky + 1

Trojice Forťáků zamířila v sobotu na trojkovou část zkoušek do Heroutic. Tratě Vlaďky Čištínové byly moc pěkné, svižné a plné nečekaných záludností.  Nejlépe si s nimi poradil Alf. Jeho výkony sice měly sestupnou tendenci, ale první běh se povedl čistě a jako jediný bez diskvalifikace urval vítězství v součtu. Ery neměla svůj den, nesoustředěné běhy a spousta tyček na zemi. To Issis vybojovala čistým během jedno vítězství. Ceny si užili hlavně psovodi, byly totiž sladké. 

Napsala: Míša

10.2.2017: DogFriends FITMIN Cup 2/3

Takže v 7:15 nabírám Vendul v Ječné, ano je to tak, já už jezdím i v centru Prahy. :) A valíme do Terezína. Sice už jedem po druhé, ale raději dáme navigaci. Tady sjeď, říká Vendul. Vede nás to jinudy než minule, no nic, zkusíme. Hele jaký máme čas dojezdu, mám tam být za 20 min. Hele tady píšou 1:15! Cože??? Ukaž. No a já zjišťuji, že nás navigace vede do nějaké pr... zvané Kleneč 144km??? Takže žádné zmatky, já super řidič to začnu otáčet, pak jezdím asi 5xkruháč dokola, než Vendul nastaví svojí navigaci. No cesta super, naštěstí jsme to stihly. Začínáme zkouškou, která nebyla hezky postavená, na to, že byla od Alice, jejíž parkury se mi líbí. Doběhly jsem jí jediný a ze všech kategorií i s nejmenším počtem chyb, super. Líla dnes běhala krásně. Poslední běh agility, fakt paráda. Já zavázaný palec na noze, ještě se mi podvrkla noha, no jak pravila Vendul, myslela jsem, že tam pro tebe budu muset dojet sanitka. :) Takže vzhledem ke stavu nohy, byly výkony dobré. :) Venul se opět dařilo, ale bohužel jí první místo vyfouknul jeden dost nadupanej kavalírek! Takže snad 3. kolo už to vyjde. :)

Napsala: Petra

4.2.2017: Zimní pohár 4 - 4.ročník

Poslední díl zimního poháru začínali opět large. Hned po příjezdu jsme zjistili, že chodník na parkovišti až ke vstupu do haly je jedna souvisla vrstva ledu. Jako pomocníka mě tak čekal kýbl se solí a hodinu jsem tvořila cestičky. Zapotila jsem se slušně hned v úvodu a zima tak opravdu nebyla. Celý závod bych jen brečela - Ready první jumping čistě, bohužel ještě donemocnující panička málo hnula zadkem a ostatní, který tim zadkem pohli, nás degradovali na 4.místo. :'( Druhý běh jsme pokakaly a v posledním mi vyhla poslední překážku po čistém běhu..... co na to říct, no. Bree nesedl první běh, v dalších dvou už se srovnala a byl z toho dvakrát běh se dvěma latěma. Takže fajn.

Video: Ready+Bree

Napsala: Jana

29.1.2017: Terezínský zimní pohár 4 - 3.ročník

Terezínský pohár – 4. z ávod – pro mě začal hodně dramaticky: hned po příjezdu se moje holky porvaly v autě mezi předními a zadními sedčkami – hrozný zážitek, nemohla jsem k nim a trvalo mi věčnost, než jsem je mlácením rozdělila. Odnesly jsme to všechny tři – já pokousané obě ruce, Terka prokousnutou tvář a Tina prokousnuté ucho a škrábance na čumáku. Krve všude plno a nervy v kýblu. Ale pak jsem je postavila na sníh, zjistila že všechny nohy mají  zdravé, tak jsem je šla přihlásit a šly jsme do toho. A vyplatilo se! Dvouzkoušky se nám tentokrát mimořádně podařily - moje zlato-stříbrné holky (v součtech Terry 1.,  Tina 2.) se tentokrát vytáhly. Terrinka 2x třetí v SA2 a v součtech 1., Tina v SA3 jednou třetí a jednou pátá – v součtech 2. – nikdo jiný nedoběhl oba běhy. Parkůry byly moc hezké, ale v obou kategoriích na mě hodně těžké – až tak, že jsem si předem vůbec nevěřila, že se to naučím! Ale daly jsme to a byla jsem nadšená. Rozhodovala paní Podmolová, stavěla hospitantka. Přede mnou tam ještě běhala Terezka Bečvářová a Iveta Ouředníčková. Iveta jednou 7., jednou disk. Po mě běhali ještě LA3 za účasti Evy a Kačky – výsledky nevím, bylo už skoro 19 hodin, když jsem vyrazila k domovu.

Napsala: Blanka

28.1.2017: Dvojité tukobraní

Pobyt na Moravě jsme si zpestřili účastí na dvojzkouškách ve Sviadnově. Alfík měl poslední možnost splnit poslední zkoušku na šampióna. Bohužel šanci nevyužil a v každém běhu chyboval. Ostatním se na tratích Jiřiny Máčkové moc nedařilo a tak jsme brali dvakrát 2. místo a 1. místo v součtu.

Napsala: Míša

20.1.2017: Řitka - zkoušky

Lednová expedice na zkoušky do Řitky nebyla pro trojkaře vůbec úspěšná. Kromě Alfova jednoho běhu se skočenou kladinou, se nikomu nepovedlo žádný parkur dokončit. A tak Issis, Ery i Týnka vezly domů dva disky. Alespoň ve dvojkách si Blanka spravila chuť, když s Terry dvakrát zvítězila.

V Řitce je to pro nás jako na houpačce – Terrinka běhala skvěle – udělala si dokonce čistou zkoušku do trojek a byla 2x 1. – nikdo jiný nedoběhl. :) A Tina 2x disk – jí ale přesto chválím, běhala bezvadně, diskvalifikace jdou na mé triko. V LA2  tam ještě běhala Terezka s Bárnym a ve trojkách klan Šoršo-Ošmerovský – těm se tedy nedařilo vůbec a hlásily, že tam neměly jezdit - vezly domů samé disky.

Napsala: Míša

13.1.2017: DogFriends FITMIN Cup 1/3

Na tyto závody jsme vyrazily já s Lílou a Vendul s Elošem. Rodinku jsem nechala doma, protože v té zimě se jim ani nechtělo.
Závody po Vánocích a bez tréninku, ba ne jeden byl :) no co vám budu psát. Přijely jsme, odprezentovaly jsme se a že půjdem venčit. Přišly jsme a já už měla dávno prohlídku. Bože stihla jsem to všeho všudy 3x no děs. Na další jsem už nemohla, protože jsem se musela běžet přezout a šla jsem hned jako první. Toto byl fakt nejhorší začátek závodního dne  a náš výkon tomu odpovídal. Hrůza. Líla si běžela podstatě co chtěla, v tom písku jsem myslela, že ani neběžím. :) No další běhy už ušly, doběhly jsme v té konkurenci v lepší polovině, takže pro nás úspěch. Vendul se dostala i na bednu :) jinak za mě super akce. Jo a nejlepší bylo, stojíme a kecáme u kantýny a v mikrofonu hlásí: ,,Prosím vás, běhá tu nějaký pejsek po parkuru, čí je?" No jasně že můj! Lilina si otevřela přepravku, asi také chtěla do kantýny. :)

Napsala: Petra

7.1.2017: Zimní pohár 3 - 4.ročník

Zmrzlé lednové dopoledne ve Všeticích absolvovala v kategorii S/M jen Míša s Dorkou. Počasí bylo opravdu nezvykle mrazivé, ale na parkurech Alice Boháčové se všichni pořádně zahřáli. Díky super péči Jitky Slánské se to dalo vydržet i za pořadatelským stolem. Co se týče výsledků, držíme tradici role křoví těm lepším. Tentokrát i bez kokardy za čistý běh a s jedním diskem, kdy mě Dorka hned na startu pořádně kousla do nohy, takže šlus, a na parkur jsme ani nevyběhly.

Odpoledne do large přijely Bandaska s Foxi a Jana s Ready. Bree měla stržený dráp, takže se tohoto dílu nezúčastnila. Třeskuté mrazy pokračovaly, ale na parkuru jsme se vždy ohřály, i když se třema diskvalifikacema, nebo hodně zadníma příčkama.. Příště snad lépe!

Videa: Ready, Foxi

Napsaly: Míša, Jana

8.1.2017: O sněhovou vločku

V Lounech na nás s Evou a Kačabou padala trochu nostalgie – kde jsou ty časy, kdy jsme tam jezdili skoro všichni. Bylo to hezké, je nám to líto, že už nás dorazilo jen málo. Parkůry byly jeden těžší než druhý (Grygar), ale byly moc pěkné. Zazářila Kačaba – 2. místo v nejzáludnějším běhu jump – velké gratulace! A další výsledky taky skvělé – v agi 3. a ve zkoušce 6. Eva 1x disk, jednou 7. a jednou 9. místo. A já jsem se sama ocenila, že to nebylo až tak špatné na tu obtížnost, ale kámoška Eva mě pobavila, že co si stěžuju – že jsme doběhly a že jsme se umístily „v první polovině startovního pole“. :) Takže za mě dobrý. :) A fakt je, že nedoběhla většinou ani ta polovna – např. v kategorii S doběhlo 8 závodníků z 38. Asi se už projevuje v praxi to, co prý zaznělo na výroční schůzi KAČR – že je příliš velká „dobíhavost“ a že by se s tím mělo něco dělat. :)

Napsala: Blanka

 

nahoru